https://vimeo.com/313136818

Wolontariusze z całej Unii Europejskiej budują paneuropejską i oddolna kampanię, by zaangażować i zachęcić do glosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego jak najwięcej osób.

Strona tymrazemglosuje.eu została uruchomiona w 24 językach urzędowych UE i ma wspierać dziesiątki tysięcy osób, które zadeklarowały chęć przekonywania innych do glosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego 23-26 maja 2019 roku.

 

Tymrazemglosuje.eu nie jest wiązana z żadną partią polityczną. Jest społecznością, która ma na celu wspierać podnoszenie demokratycznej świadomości: “tym razem nie wystarczy nadzieja na lepszą przyszłość, tym razem wszyscy musimy wziąć za nią odpowiedzialność“.

 

Kampania, którą kierują ludzie

Parlament Europejski wystartował z kampanią informacyjną w czerwcu 2018 roku, prosząc obywateli nie tylko o to, by zagłosowali w wyborach europejskich, ale także o to, by pomogli w jej popularyzacji i w mobilizowaniu do glosowania członków rodzin, znajomych i lokalnych społeczności.

 

#tymrazemglosuje

 

Wolontariusze wykorzystują w działaniach media spolecznosciowe i organizują wydarzenia, by promować kampanie na rzecz europejskiej demokracji. W ten sposób umożliwiają spotkanie i dyskusje o sprawach, które są dla nich ważne i o przyszłości Europ, ze świadomością, ze wpłynie na nią wynik wyborów europejskich.Wydarzenia w Twojej okolicy

 

Spotkaj się z najbardziej aktywnymi wolontariuszami w swojej okolicy. Wydarzenia znajdziesz na regularnie aktualizowanej mapie.

back to top