https://vimeo.com/313033780

Nowa strona internetowa, pokazująca, działania UE, ulepszające życie społeczności lokalnych i każdego obywatela.

What Europe does for me   
© European Parliament

Interaktywna, wielojęzyczna strona internetowa "Co Europa robi dla mnie", stworzona przez Biuro Analiz parlamentu Europejskiego, prezentuje setki łatwych do odczytania, jednostronicowych notatek zawierających przykłady pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w życie ludzi. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć konkretne informacje na temat tego, co Europa robi dla ich regionu, w obszarze ich zainteresowań profesjonalnych lub prywatnych.

1 400 miejscowości w każdej części Unii Europejskiej.

Stworzono prawie 1 800 jednostronicowych notatek do czytania, udostępniania lub ponownego wykorzystania jako strony internetowe lub jako pliki PDF. Są one podzielone na dwie główne kategorie na stronie internetowej. Pierwsza część "W moim regionie", pozwala użytkownikom wybrać miejsce, w którym oni i ich rodzina mieszkają lub pracują. Pokazuje, w jaki sposób Europa jest obecna w naszych miastach i regionach. Ta sekcja strony internetowej obejmuje ponad 1 400 miejscowości w każdej części Unii Europejskiej.

400 stron działań dla obywateli

Druga część strony, "W moim życiu", pozwala każdemu użytkownikowi wybrać jeden z 400 jednostronicowych dokumentów, mówiących o tym, jak UE wpływa na przykład na rodziny, opiekę zdrowotną, zainteresowania, podróże, bezpieczeństwo, wybory konsumentów i prawa socjalne. W jaki sposób UE wspiera ludzi w ich życiu zawodowym w dziesiątkach miejsc pracy - od pszczelarzy po kierowców autobusów lub pracowników browarów.

Przedstawiamy obraz działań UE na rzecz obywateli, w oparciu o interesujące przykłady, z linkami do większej liczby informacji.

Co dalej?

W trzeciej części strony internetowej, znajdują się dłuższe teksty na temat polityki UE "w centrum uwagi", w których nakreślono niektóre z osiągnięć obecnej kadencji parlamentarnej oraz perspektywy na przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań obywateli wobec działań UE.

 

back to top